Trzy punkty w derbach !

LKS Wierzchlas - KS Kraszkowice 2 - 1

W pogodny , choć wietrzny dzień naboisku w Wierzchlesie odbyły się lokalne derby,pomiędzy drużynami LKS Wierzchlas i KS Kraszkowice. Mecz zgromadził sporo kibiców , którzy pragnęli zobaczyć interesujące widowisko . Z lekkim opóźnieniem , o godzinie 14.12 sędzia dał znak do rozpoczęcia spotkania. Początkowo gra była wyrównana ,może z lekką przewagą drużyny przyjezdnej, ale bez groźnych sytuacji. Z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać i dłużej przy piłce zaczęli się utrzymywaćpiłkarze LKS Wierzchlas. W 20 minucie doskonałym podaniem na prawej stronie popisał sie pomocnik gospodarzy Łukasz Płuciennik. dogrywając piłkę do Michała Kapicy , który precyzyjnym lobem pokonał bramkarza KS Kraszkowice.Wynik 1-0 pozostał do końca pierwszej połowy, bowiem nie było zbyt klarownych sytuacji i walka toczyła się głownie w środku pola. Druga połowa zaczęła się od ataków drużyny przyjezdnej , ale nie stwarzali oni grożnych sytuacji bramkowych . Gospodarze próbowali kontratakować i mieli kilka sytuacji. Jednak dopiero w 70 minucie po koronkowej akcji pomiędzy Michałem Bąkiem i Michałem Kapicą ten ostatni znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i sytuację tą wykorzystał , podwyższając wynik na 2-0.Wydawało się, że wynik jest już rozstrzygnięty , ale piłkarze gości ambitnie walczyli do końca . W 80 minucie po zamieszaniu w polu bramkowym drużyny gospodarzy , goście strzelili bramkę kontaktową. Końcówka była więcej dość nerwowa , ale gospodarze nie pozwolili na więcej . Mecz skończył się wynikiem 2-1dla gospodarzy , co trzeba uznać za sukces , bowiem miejscowa drużyna borykała się z kłopotami kadrowymi.Zawodnicy LKS Wierzchlaswalczylijednak ambitnie , a skuteczny w ataku był Michał Kapica , co przełożyło się na zwycięstwo z lokalnym rywalem na inaug